Як правильно годувати птахів узимку
Зимове годування птахів (чи то в садах або поблизу водойм) рекомендується в період з початку листопада до кінця березня.
Їжа зимуючих пернатих птахів переважно рослинна і складається з різних насіння, ядер, ягід та інших плодів. Тому потрібно додавати в годівниці таку їжу, яку птахи знайшли б самі у природі.
Що насипати у годівницю?
- Для більшості зимуючих птахів:
- насіння: в основному соняшник, потім кунжут та лляне насіння, мак, ріпак;
- ядра горіхів: фундук, волоський горіх, ліщина;
- ягоди: горобина, шипшина, глоду, бузина, родзинки;
- бобові та кукурудза.
2. Для індивідуальних птахів:
- зернові злаки типу вівса, проса та пшениці – для горобців;
- яблука в годівниці або залишені на дереві для сорочок;
- жирові суміші у вигляді сальних кульок – для сорок, синиць, дятлів, повзів;
- сушені комахи – для комахоїдних птахів.
3. З нашого столу можна додати до годівниці:
- вівсяні пластівці;
- панірувальні сухарі (з несолоного тіста);
- терта морква або яблуко;
- відварений рис або відварена картопля (без неперетравлюваного лушпиння).
Підживлення бажано регулярно підсипати в годівницю. У разі великої кількості корм може цвілі через деякий час.
Де взяти потрібний корм?
Змішані суміші кормів для птахів, що зимують, доступні в зоомагазинах, садівницьких магазинах або в різних інтернет-магазинах.
Де купити годівничку для птахів?
Цю та багато інших годівниць для птахів ви можете придбати у нашому інтернет-магазині. https://dobra-zakupka.com.ua/g104900875-kormushki-dlya-ptits
Що не можна класти в годівницю?
- кухонні залишки, такі як будь-яка солона, гостра, переварена, копчена або зіпсована їжа;
- макаронні вироби;
- сирий рис;
- свіжі кондитерські вироби.
Ці продукти викликають сильний розлад шлунка, інколи ж і загибель птахів.
Небезпечні мережі для сальних кульок або чого остерігатися?
Якщо годуєте сальними кульками, уникайте використання пластикових сіток, які вони зазвичай загорнуті. Дрібні птахи, потрапивши кігтями в тенета, не можуть звільнитися і гинуть. Більші птахи можуть з'їсти залишки жиру навіть із сіткою, що може викликати у них серйозні проблеми зі здоров'ям. Інші тварини (наприклад, їжаки або собаки) наражаються на такий самий ризик, якщо виявляють мережі, що падають з дерева або годівниці.
Варіанти правильного розміщення сала у годівницях
- Куплені сальні кульки потрібно вийняти з сітки і покласти у звичайну дерев'яну годівницю, насаджену на гілку дерева, або взяти спеціальну клітку.
- Сальні ласощі можна легко приготувати: у розтопленому яловичому або баранячому салі розмішати олію плодів та насіння (соняшника, ріпаку, ядер фундука, волоських горіхів або арахісу). Цією сумішшю наповнити, наприклад, квітковий горщик або половинку кокосового горіха, коли жир застигне, перевернути горщик.
- Помістіть сальні кульки або жирові суміші у тінисті місця. На сонці вони можуть гіркнути або розтанути.
Як правильно годувати водоплавних птахів
Як і у випадку з дрібними птахами, при годівлі водоплавних птахів важливо вибирати найбільш натуральну їжу (лебеді, качки, рябчики, чайки):
- нарізаний салат-латук або інший салат;
- овочеві обрізки або шкірка;
- заморожений горох чи кукурудза (розморожені, варити не треба);
- злаки, такі як пшениця, жито, овес;
- пташиний корм або гранули для великоголових птахів (придбаваються у зоомагазинах).
Водоплавним птахам не рекомендується харчуватися хлібобулочними виробами, які у більшій кількості шкідливі. Випічка не має високої харчової цінності (вона не містить достатньої кількості вітамінів, мінералів та важливих мікроелементів). Особливо у молодих лебедів такий недолік поживних речовин призводить до дефектів розвитку пір'я та кісток, коли крила не розвиваються належним чином і птахи не здатні літати у дорослому віці.
Ви знали?
Що менше тіло птиці, то швидше вона втрачає тепло і, отже, їй потрібно більше енергії для підтримки постійної температури. Крім того, видобуток корму ускладнюється сніговим покривом, мерзлим ґрунтом та короткою тривалістю дня, протягом якого птахи можуть його шукати. Щоб пережити довгу та морозну ніч, необхідно створити достатній запас жиру. Однак це непросте завдання. Наприклад, щоб видобути достатньо їжі, синички повинні приділяти пошуку 85% дня, а дрізд повинен зібрати вдвічі більше ягід, ніж він важить сам.
- Вибір м'яких іграшок: безпека та користьМ'які іграшки – це найбезпечніші іграшки для маленьких дітей. Але ці іграшки непридатні для немовлят тому, що їх не можна брати до рота. Тому, перш ніж купувати іграшку своєму улюбленому малюкові, дочекайтеся, коли мине період сприйняття навколишнього світу через смакові рецептори.
- Валентинка на 14 лютого, або що подарувати коханому(-ій)Свята, улюблені свята. Хто ж не любить свята, адже це веселощі та радісний настрій. А особливо коли це свято – день усіх закоханих. Хоча воно і є католицьким святом, у нас воно теж популярне, і відзначають його дуже активно.